Końcowy efekt wizualny zależy od stanu betonu, na który aplikujemy żywicę – jeśli beton jest równy, posadzka cienkowarstwowa utworzy gładką powierzchnię. W przypadku chropowatego betonu powierzchnia pozostanie również chropowata i nierówna. W takich przypadkach, dla uzyskania gładkiej powierzchni polecamy posadzki grubowarstwowe.
Posadzki cienkowarstwowe sprawdzą się jako ekonomiczne rozwiązanie w pomieszczeniach z lekkim ruchem wózków widłowych, a także w garażach, warsztatach, pracowniach i in.
Podstawowe rozróżnienie to żywice rozpuszczalnikowe, rozpuszczalnikowe na bazie wody i bezrozpuszczalnikowe.
Jest to najtańsze rozwiązanie, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Wymaga szczególnych środków ostrożności podczas aplikacji ze względu na swoją toksyczność.
Żywice te kurczą się w trakcie wiązania, przez co dopasowują się do wszystkich szczelin i nierówności, pozostawiając powierzchnię w dalszym ciągu chropowatą i nierówną.
Możliwe jest aplikowanie jedynie cienkich warstw tej żywicy.
Dostępne są żywice epoksydowe oraz poliuretanowe.
Rozwiązanie najbardziej ekologiczne, a także stosunkowo łatwe i nieszkodliwe w aplikacji.
Ich wadą jest kurczenie się w trakcie wiązania, co podobnie jak w przypadku żywic rozpuszczalnikowych, determinuje efekt końcowy.
Możliwe jest aplikowanie jedynie cienkich warstw tej żywicy.
Są to żywice epoksydowe.
To rozwiązanie daje najlepszy efekt wizualny, ponieważ żywice bezrozpuszczalnikowe nie kurczą się w trakcie wiązania. Nie są jednak w stanie wygładzić powierzchni w takim stopniu jak posadzki samorozlewne.
Występują w ograniczonej liczbie kolorów.
Istnieje możliwość aplikacji grubszych warstw niż w dwóch poprzednich wariantach.
ZAINTERESOWANY?
Masz pytania? Potrzebujesz fachowej porady
w doborze właściwego rozwiązania posadzki przemysłowej?
Doradzimy jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się u Ciebie!